Antalya Yazar Kasa

E-İmza Kullanım Avantajları;

E-İmza Kullanım Avantajları;

1. e-İmza Yüksek Yasal Güvenlik Sağlıyor
Laptop’da e-İmza kullanan kişi
Tüm imza işlemlerinde en önemli konu elbette, güvenliğin sağlanması. Yapılan para transferleri ve alışverişlerde olduğu gibi kurumsal sözleşmeler ve kamusal yazışmalar için de imzalama işlemlerinin güvenilir olarak gerçekleştirilebilmesi büyük önem taşıyor. Aksi halde dolandırıcılık ve sahtecilik gibi olumsuz durumlarla karşı karşıya kalmak mümkün.

Bu noktada e-İmzanın en öne çıkan özelliklerinden biri yasal olarak en güvenli imzalama biçimini sunuyor olması. Türkiye’de 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ileyasal zemine sahip, size özel olarak geliştirilen e-İmzanız taklit edilemez ve kimlik doğrulama işlemleri gerçekleşmeden kullanılamaz.

Böylece sahtecilik riski en aza iner. Bu aşamada ise güvenilir bir e-İmza servisi tercih etmek büyük önem taşıyor.
2. e-İmza İnkâr Edilemez
e-İmza kullanmanın faydaları arasında inkar edilememe özelliği de bulunuyor. İnkâr edilememe özelliği de kullanıcıyı sahtecilik,dolandırıcılık gibi olumsuzluklardan koruyan bir unsur. Bu özelliği ile e-İmza ıslakimzaya kıyasla çok daha yüksek güvenlik sağlıyor. Kurumlar ve kamu kuruluşları için de inkâr edilememe durumu yapılan işlemlerin maksimum güvenlik ve geçerlilik içinde gerçekleştirilmesine olanak veriyor. Kamu ile olan yazışmalar, banka talimatları gibi resmi tüm yazışmalarda e-İmza kullanarak sizde tüm işlemlerinizi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz.
3. Elektronik İmza ile Zamandan Tasarruf Edebilirsiniz
Teknolojik gelişmelerin en belirgin özelliği her türlü işlemin en kısa sürede tamamlanmasına olanak tanıyor olması. İmzalama işlemlerinde dijital dönüşüm de işlem hızının büyük oranda artırılmasına olanak sağlıyor. Islak imzaya kıyasla yüz yüze iletişim koşulu bulunmayan, mobil cihazlardan da kullanılabilen e - İmza zaman tasarrufu konusunda oldukça yüksek verim sağlıyor.

Birkaç dakikalık kimlik doğrulama işleminin ardından dijital belgeleri e-İmza ile imzalayıp işleme koyarak siz de kurumsal ya da bireysel yazışmalarınızı hızla tamamlayabilirsiniz. Kısa sürede işlem tamamlama imkânı sağlayan ve Windows, macOS, Ubuntu ve Pardus işletim sistemlerindeki bütün web sunucuları üzerinden kolayca kullanılabilen Aç Bak İmzala Elektronik İmza Uygulaması bu aşamada sizin için en iyi seçeneklerden biri.
Belge üzerinde e-İmzalı belge kontrol eden kişi
4. e-İmza Kullanarak Maliyetleri Düşürebilirsiniz  
Kurumsal alanda yapılan yazışmalar, sözleşmeler ve diğer onaylı belge trafiği için çok miktarda kâğıt ve kartuş kullanımı gerekebiliyor. Bu durum işletme ve kurumlara ek maliyet getirdiği gibi doğal kaynakların kullanımı açısından da olumsuz sonuçlara neden olabiliyor. e-İmza kullanımı ise kağıt, kartuş gibi kırtasiye masraflarının tamamen ortadan kalkmasını sağlayarak maliyetlerin en aza indirilmesine yardımcı oluyor.

Kısacası; tamamen dijital ortamda gerçekleştirilen imzalama işlemi sayesinde hem doğayı hem işletme ve kurumların bütçelerini korumak mümkün. Siz de tüm bu özelliklerden faydalanmak için hemen e-İmza kullanmayı tercih edebilirsiniz. e-İmzanızı edindikten sonra ArkSigner’ın akıllı kimlik doğrulama ve e-İmza servislerini kullanarak pratik bir şekilde onaylama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.